Vitajte v I-Components.com

Slovenská
English polski Nederland Gaeilge 한국의 Slovenská Português ภาษาไทย Slovenija Hrvatska Kongeriket Italia العربية Français עִבְרִית español Dansk Svenska Deutsch Suomi românesc Türk dili Magyarország

Karty akcelerátora využívajú technológiu fpga na zvýšenie výkonu servera

Accelerator cards exploit fpga technology to boost server performance

Obe sú založené na prispôsobení 16nm UltraScale + fpga, a preto môžu byť prekonfigurované tak, aby vyhovovali novým algoritmom a štandardným zmenám v požiadavkách na pracovnú záťaž.

Alveo U200 má 892k vyhľadávacie tabuľky (LUT), 35Mbit interný SRAM a 31Tbyte za sekundu vnútornú šírku pásma SRAM a dokáže spracovať 3100 obrázkov za sekundu.

Model U250 má 1341 kilobajtov (LUT), 54 MB interného SRAM a 38 Tbyte za sekundu interný SRAM a spracováva 4100 obrázkov za sekundu, čím prekoná GPU a procesory v serveroch cloud a on-premise dátových centier, povedal Manish Muthal, viceprezident pre dátové centrá v spoločnosti Xilinx. Uviedol príklad modelu Aleveo U250, ktorý môže v porovnaní s procesormi vyšších koncových bodov v porovnaní s procesormi vyšších koncových bodov zvýšiť prenosovú rýchlosť v reálnom čase o 20 a skrátiť oneskorenie o tri, v porovnaní s GPU, s cieľom urýchliť strojové učenie a vyhľadávanie databázy.

Obidve karty sa vyrábajú teraz a na vývojovom fóre, návštevníci ich môžu vidieť v akcii.

Jedným z nich bola brána definovaná sieťová spoločnosť (GDN) Algo-Logic Systems, Ktorý demonštroval prístrojové panely pre inteligentné mestá a verejné služby. Jeho tretia generácia Black Diamond Rackmount (BDR-3) získava údaje z analógových snímačov v reálnom čase na zaznamenávanie pohybu (zrýchlenie), napájania (napätie, prúdy), tlaku (vzduch, voda), napríklad nahrávaním a vysielaním synchronizovaných kanálov s vysokým rozlíšením cez Gigabit Ethernet a používa logiku fpga na spracovanie signálu.

V kombinácii s dátovou fúziou a škálovateľnou analýzou spoločnosti, ktorá je implementovaná na Alveo U200, integrovaný systém môže zlúčiť dashboardy na analýzu v reálnom čase a integrovať živé dáta do užitočných 3D vizualizácií pre inteligentné mestá na monitorovanie a riadenie prevádzky systémov alebo pre priemysel, aby monitorovali vzdialené lokality a operačné systémy.

Akcelerátorové karty Alveo U200 s Algo-Logic KVS môžu byť inštalované v štandardných sloty PCIe, nasadené v dátových centrách a / alebo prístupné cez cloud AlgoCentral ako službu.