Vitajte v I-Components.com

Slovenská
English polski Nederland Gaeilge 한국의 Slovenská Português ภาษาไทย Slovenija Hrvatska Kongeriket Italia العربية Français עִבְרִית español Dansk Svenska Deutsch Suomi românesc Türk dili Magyarország

Akcelerátor neurónovej siete založený na FPGA prekonáva GPU

Bolo preukázané, že CNN používanie CNN je jednoduché, pretože používa osembitové celočíselné rozlíšenie. Dosiahla 16,8 terra operácií za sekundu (TOPS) a môže odvodiť viac ako 5 300 snímok za sekundu na Xilinx Virtex UltraScale + XCVU9P-3 fpga. Modulárny, škálovateľný prístup je vhodný na detekciu objektov a aplikácie na spracovanie videa na okraji av oblaku, vysvetľuje Fawcett, ako aj na záver v dátových centrách a inteligentných kamerách.

DPU môže byť nakonfigurovaný tak, aby poskytoval optimálne výpočtové výkony pre topológiu neurónových sietí v strojovo-vzdelávacích aplikáciách pomocou paralelnej architektúry DSP, distribuovanej pamäte a rekonfigurovateľnosti logiky a pripojenia pre rôzne algoritmy.

DPU dosahuje o viac ako 50% vyššiu výkonnosť než akékoľvek konkurenčné CNN a nevykonáva GPU pre daný výkonový alebo nákladový rozpočet, tvrdí spoločnosť. "FPGA je svetová platforma a architektúra, ktorá je veľmi flexibilná pre budúcnosť a môže prekonať GPU v AI s nižšou latenciou," dodal Fawcett.

Spoločnosť tiež oznámila, že sponzoruje DPhil (PhD0 na Oxfordskej univerzite na štúdium techník na implementáciu hlbokého učebného zrýchlenia na fpgas). Práca bude v spolupráci s vlastným výskumom spoločnosti Omnitek v oblasti výpočtových motorov a algoritmov AI.