Vitajte v I-Components.com

Slovenská
English polski Nederland Gaeilge 한국의 Slovenská Português ภาษาไทย Slovenija Hrvatska Kongeriket Italia العربية Français עִבְרִית español Dansk Svenska Deutsch Suomi românesc Türk dili Magyarország

Xilinx zahŕňa heterogénne výpočty s prvými ACAP

Xilinx embraces heterogeneous computing with first ACAPs

Versal AI a Versal Prime boli predstavené vo vývojovom fóre ako odpoveď na potrebu heterogénneho výpočtu na spracovanie objemov dát, ktoré sú dnes používané.

"Versal je rušivá technológia," povedal Kirk Saban, senior riaditeľ pre produktový a technický marketing Xilinx pri predbežnom informovaní.

"V dnešnej dobe neprevláda žiadna architektúra. toto je doba heterogénneho výpočtu, "oznámil. "Dnešní vývojári potrebujú softvérovú programovateľnosť, výkon pre širokú škálu aplikácií - potrebujú port a prispôsobiť kód, aby poskytovali najlepší výkon pre aplikáciu. V tomto [vývojári] sú hardvérové ​​agnostiky ".

Ako výsledok, povedal Saban, je potrebná platforma, ktorá dokáže prispôsobiť a udržať krok s inováciou.

Rad AI Core je navrhnutý tak, aby spájal závery s prispôsobiteľnými škálovateľnými motormi pre prispôsobiteľné pracovné zaťaženia pre aplikáciu, vysvetlil Saban. Séria je optimalizovaná pre cloud, networking a autonómnu technológiu a je zložená z piatich zariadení so 128 až 400 AI motormi.

Zariadenia sú založené na dvojjadrových procesoroch Arm Cortex-A72, dvojjadrových procesoroch Arm Cortex-R5 v reálnom čase. Okrem 1,9 miliónov systémových logických buniek existuje 32-Mbit nových blokov Accelerator RAM, ktoré podporujú vlastné hierarchie pamäte.

Hostiteľské rozhrania PCIe Gen4 s 8 jazdnými pruhmi a 16 riadkov a hostiteľské rozhranie CCIX sú spolu s 32G SerDes vybavené až štyrmi integrovanými pamäťovými modulmi DDR4, až štyrmi multifrekvenčnými ethernetovými MAC a 650 vysokovýkonnými vstupmi / výstupmi pre MIPI D- PHY, NAND, rozhranie pamäte triedy storage a LVDS.

Sieť na čipu (NoC) má až 28 portov master / slave a poskytuje pri nízkej latencii šírku pásma vo viacerých Tbps.
Séria Versal Prime je stredná ponuka v portfóliu a zameriava sa na inline akceleráciu, ako sa používa pri vytváraní radarového lúča. Je založená na rovnakých Arm jadrách ako AI Core a pozostáva z deviatich zariadení.

Má viac ako 4000 DSP motorov, pre vysoko presné plávajúce body s nízkou latenciou a viac ako 2 milióny systémových logických buniek, 200 Mbit UltraRAM, viac ako 90 Mbit bloku RAM a 30 Mbit distribuovanej pamäte RAM. Séria obsahuje aj štvorjadrové a ôsmesté PCIe Gen4 a CCIX hostiteľské rozhrania, SerDes a 58G PAM4 SerDes, až šesť integrovaných DDR4 pamäťových riadiacich jednotiek, až štyri multi-rate Ethernet MAC, I / O pre MIPI D-PHY, NAND , pamäťové rozhrania triedy storage, LVDS a HD I / O pre rozhranie 3,3V.

Cieľovými aplikáciami sú komunikačné testovacie zariadenia, sieť dátových centier a akcelerácia úložiska, Nx100G Ethernet a optické prenosové siete (OTN), prepínače vysielania, lekárske zobrazovanie a riadenie avioniky.

Séria Versal je založená na technológii procesov FinFET 7 metrov od spoločnosti TSMC. AI Core a Premium sú so zákazníkmi prostredníctvom programu prístupu Xilinx včas a budú všeobecne dostupné v druhej polovici roka 2019.

Vo svojej hlavnej úlohe generálny riaditeľ spoločnosti Xilinx Victor Peng opísal Versal ako "prispôsobený kremík bez vlastného kremíka - je škálovateľný a rozšíriteľný".

AI Core je navrhnutý pre výkonnosť interferencie AI, zatiaľ čo Prime je stredná škála najširších aplikácií, ktoré sú k dispozícii v roku 2019. Spoločnosť v roku 2020 predstaví Premium s 112G SerDes a 600G jadrom a AI Edge s najnižšou spotrebou Rodina AI. Neskôr v roku 2020 sa zavedie AI RF. Toto integroval RF pre 5G bezdrôtové aplikácie. V roku 2011 bude zavedená možnosť HBM na integráciu pamäte.

tu je vývojové prostredie, ktoré umožňuje Versal. Jeho softvérový balík obsahuje ovládače, middleware, knižnice a softvérovú podporu. Nástroje programovania softvéru budú oznámené budúci rok.